Seçme Eserler

200 den fazla özgün tasarımın yer aldığı 500 civarındaki eseri ile, minyatürü kitap sanatından tablo görüntüsüne taşıyan İstanbul aşığı Nusret Çolpan gelenekli Türk resim sanatının önemli bir sanatçısıdır.

Sanatçının eserlerinden seçmelerin yer aldığı koleksiyonlara aşağıdan ulaşabilirsiniz

Konya, Mevlevilik ve Sema Konulu 7 Minyatür

Konya, Mevlana ve Sema konularıyla çalışılan minyatür eserler 2007 yılında derlenerek Taksim Sanat Galerisinde düzenlenen sergide sergilenmişti.          

İstanbul’u Konu Alan 15 Minyatür

Nusret Çolpan tarafından minyatür üslubuyla çalışılmış İstanbul’u konu alan 15 minyatür eser. İstanbul, sanatçının en çok eser verdiği konuların başında gelmektedir.

Nusret Çolpan’dan Dünya Şehirlerini Tasvir Eden 10 Minyatür

Sanatçı İstanbul minyatürlerinin yanı sıra dünya şehirlerini konu edinen eserler de vermiştir. New york başta olmak üzere Paris, Moskova, Venedik gibi şehirlerin de yer aldığı koleksiyonu sizler için derledik.

Beyoğlu Füniküler Hattındaki Çini Pano Kime Ait?

Beyoğlu Finükler hattında bulunan çini pano 2008 yılında Nusret Çolpan ve Nasuhi Hasan Çolpan tarafından tasarlanmış ve İznik Vakfı’nın emeğiyle çini pano haline getirilmiştir.

Osmanlı Devleti’nin 700. Yılı Koleksiyonu İçin Hazırlanan 8 Minyatür

Osmanlı’nın kuruluşundan modern cumhuriyete kadar uzanan minyatür üslubuyla hazırlanan 8 minyatür eserden oluşan seri T.C Kültür Bakanlığı Tarafından 1999 Yılında Osmanlı Devleti’nin 700.Kuruluş Yıl Dönümü için hazırlandı.

Anadoluyu ve Şehirlerini Tasvir Eden 8 Minyatür

Türkiye’nin ve Anadolu’nun tarihi ve kültürel varlıkları da minyatürlere konu olmuştur. Nusret Çolpan tarafından çalışılmış 7 minyatür eser.

Kitap Sanatından Duvarlara – Minyatür Çini Panolar

         

İslam Dünyası Minyatürü

 

İstanbul Taksim Levent Metrosundaki Çini Eserler Kime Ait?

Kutsal Emanetler